#terapi #ağrı #lenfmasajı #psikoloji
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/SANJANA-THERAPY/106253773308?ref=hl
  • https://twitter.com/AprahamCan

Ana Sayfa


     Refleksoloji

   
Ürün Özellikleri
Ayağın Altındaki Noktalardan Bütün Organlara Hızlı Ulaşım
 Sipariş        Detaylar
 
 
Detaylar

Refleksoloji

Refleksoloji, bugün destekleyici ya da tamamlayıcı tedavi dediğimiz tedaviler arasında yer almaktadır.

Refleksoloji sinir noktalarını belirli tekniklerle uyarmanın ortaya elektrokimyasal mesajları çıkardığını bununda nöronların yardımı ile ilgili organı uyardığını savunur.

Bunun yanısıra psikolojide özellikle panik atak ve depresyon hastalığının tedavisinde destekleyici olarak uygulanmakta olup, başta Rusya ve Amerika'daki engelliler üzerinde özellikle otistik ve spastik engelli çocuklar ile felçli hastalar olmak üzere birçok engel grubunda ciddi gelişmelerin ortaya çıkması sebep olmuştur.

Ayak ve el refleksolojisi belli noktaların manuel uyarılarak vücuttaki sinirlerin ve kan dolaşımının uyarılmasıdır. En yaygın uygulanan ise ayak refleksolojisidir. Stres belkide günümüz insanlarının karşılaştığı en temel sorundur. Bu sorunun sinir sistemimiz üzerindeki etkisi son yıllarda yapılan araştırmalarla kanıtlanmış olup günlük hayatta yaşadığımız birçok sorun buna dayalıdır. Stres kan dolaşımını yavaşlatır refleksoloji ise kan dolaşımını hızlandırarak vücudun besin almasını ve toksin atımını hızlandırır. Refleksoloji yaptıranların bağışıklık sistemlerinin daha iyi çalıştığı özellikle kışın yaşanılan soğuk algınlığı ve grip tarzı hastalıklara daha dirençli oldukları araştırmalarla ve yaptığımız çalışmalarla sabittir. Düzenli refleksoloji yaptıran hastalarımızın bu tip deneyimlerini bize aktarmaları bizim için sürpriz değildir. Aslında bu arada bir başka yorumuda refleksolojiyi tanımlarken anlatmakta fayda var. Enerjinin bloke olduğunu temelde de hastalıkların bu sebeple çıktığını söyleyen yorumlarda tıpkı tıkalı bir kanalın açılıp normal seyrine kavuşan bir kanal gibi anlatan bir yorum.

En kısa tedavi 4 ay ile 6 ay arasında değişebilir. Engellilerde bu süre 6 aydan 1 seneye kadar uzayabilir.Tedavi süresi hastanın yaşına, konumuna ve hatta psikolojik durumuna göre bile değişebilir. Ama genel olarak otistik çocuklar ve spastik çocuklarda ilk altı seansta mutlaka olumlu etkisi görülür.

Haftada 1 seans olmak üzere en az 6 ay sürer
Bel fıtığında 8 - 16 Seans
Migrende 8 - 20 Seans
Eklem Ağrılarında 8 - 16
Seans depresyon ve Panik Atakta 16 Seans yapılır .

Refleksoloji’nin tarihi 5000 yıl öncesine, Mısır Firavunlarına  kadar uzanmaktadır. Bu tarihi 12000 yıl öncesi Güney Amerika uygarlığına kadar götüren araştırmalarda vardır.Tarihte Refleksoloji’nin Hindistan’da, Japonya’da, Çin’de ve Amerika’nın yerli Kızılderili medeniyetlerinde bilindiği kaydedilir. Refleksoloji’yi çok sonra, 1900’lü yıllarda, Dr. William Fitzgerald yeniden keşfedecektir.

 

  Dr. Fitzgerald Refleksoloji’yi, bir ağrı kesme yöntemi olarak kullanmıştır. Zamanla, Amerika kıtasından dünyanın dört bir köşesine yayılan Refleksoloji, ayaklardaki belli refleks noktalarının bulunduğunu savunur.Tıbbi sözlüklere göre "refleks" kelimesi dış etkilere bağlı olmak üzere istemsiz kas kasılması olarak tanımlanır. Ancak "refleks" kelimesi, bu terapinin içeriğinde, bütün organizmanın, kafanın, boynun ve gövdenin küçük bir ekran gibi görülen ayakta yansıması olarak ele alınır.

 

 

Refleksolojiyi bugünkü şekliyle beyin dahil olmak üzere tüm organlarımızın el ve ayak tabanlarındaki uzantılarına yani son bulan sinir uçlarını manuel tekniklerle uyarma olarak tanımlayabiliriz.Kısaca sinir sistemimizin el ve ayak tabanındaki periferik sonlanmalarını uyarma olarak tanımı geliştirebiliriz.

 

 

 

  Refleksoloji, ayaklarda, bedenin tüm bölgelerine, organlarına ve sistemlerine karşılık gelen refleks noktalarına, el ve parmaklarla uygulanan bir baskı tekniğidir.Ayaktan transdermal yolla yapılan her hedefli uyarı öncelikli olarak merkezi sinir sistemini oradan da beyni direkt etkiler bu sayede beyindeki ilgili organ yada böleyi kontrol eden nöronlar arasındaki sinaptik bağlar zenginleşip karmaşıklaşarak görevini daha iyi yapacak seviyeye gelir.

           Bu yöntemle bedenin kendi kendini tedavi etme mekanizması harekete geçirilir ve bedende fizyolojik bir rahatlama sağlanır.

 

Günümüzde hastalıkların büyük bir çoğunluğu strese bağlıdır. Hastalık kişinin düşünce ve davranışlarının direkt sonucudur. Korku, üzüntü, endişe ve benzeri olumsuz duygu ve düşünceler bedende dengesizlikler yaratır. Dengesini yitirmiş beden verimli çalışamamaktadır. İnsan bedeninin verimli çalışması için sinir akışının kesintisiz olması gereklidir. İşte refleksoloji'de ayak noktalarına uygulanan uyarılarla o noktalarla bağlantılı olan çeşitli guddeler, organlar ve hücrelerde ve sonuçta tüm bedende sinir sistemi düzenli çalışmaya başlar dolaşım düzenlenir.Böylece vücudun kendi kendini tedavi etme gücü ortaya çıkar.

  Vücudun dengede kalmasını sağlamak için, her organ ve bez için kan dolaşımı ve sinir sisteminin optimum çalışması çok önemlidir.  Çünkü organlar ve bezler vücudun sağlığı için çalışırlar. Bunların her biri kendi katkısını sağlar ve organizmanın mükemmel çalışmasını sağlarlar.Sinir yumaklarından oluşan bu tel şeklindeki yapılar yani sinir ağları uyarıları merkezi sinir sitemi ile vücudun diğer kısımları arasında getirip götürürler. Bunlar vücudun “tellerini” oluştururlar. Her karmaşık tel sisteminde olduğu gibi burada da kısa devre olabilir.  Kısa devre genellikle, önemli bir organa bağlı önemli bir sinir demetine veya bir sinire yapılan baskıdan kaynaklanır.

  Gevşeme ile birlikte sinir ve damarlardaki baskı ortadan kalkar, kan dolaşımı iyileşir ve buna bağlı olarak oksijen açısından zengin besin maddeleri vücudun her tarafına yayılır.

 

Günümüzde refleksoloji  koruyucu sağlık konseptinde bir tedavi olarak görüldüğü gibi sinirlerle ilgili birçok nörolojik problemde ciddi bir destekte sağlayabilmektedir..

 

REFLEKSOLOJİNİN EN ÇOK ETKİLİ OLDUĞU PROBLEMLER    

 

     MİGREN

     BEL-BOYUN FITIĞI

     ALT ISLATMA

     YÜRÜME VE MATOR BOZUKLUKLAR

     SPASTİK BOZUKLUK

     GELİŞİM GERİLİKLERİ

     OTİZM

     KARPALTUNEL-EL BİLEĞİNDEKİ SİNİR SIKIŞMALARI

     EKLEM AĞRILARI VE ROMATİZMA

     DEPRESYON –ANKSİYETE-PANİK ATAK

     FELÇ VE TRAVMALAR

     KONUŞMA BOZUKLUKLARI

     KABIZLIK VE HAZIMSIZLIK

     HORMON SORUNLARI

     VAJİNİSMUS –ERKEN BOŞALMA- CİNSEL SOĞUKLUK

     KAS RAHATSIZLIKLARI…

 

Refleksoloji seans sıklığı

Refleksoloji  seans sıklığı hastalığın derecesine ve ve hastalığa göre değişir…Kimi problemlerde mesela bir bel fığında bu seans sayısı 20 ile 30 seans sürerken spastik bir çocuğa uygulanan refleksoloji haftada üç dört seanstan bir yıla kadar devam edebilir..Seans süreside yine değişkenlik arz etmekte 20 dakikayla 40 dakika arsında sürebilmektedir…Bu süreyi ancak iyi bir uzman ayarlayabilir.Refleksoloji yan etkileride olabilen bir çalışma olduğu için iyi bir uzman tarafından yapılması gereklidir..Özellikle engelli çocuklarda epileptik potansiyelin yüksekliği ve komplikasyona açık yapıları bunu zorunlu kılmaktadır… 

 

 

REFLEKSOLOJİ NE SAĞLAR

 

 

 

-Kan dolaşımını düzenleyip lenfatik sistemin çalışmasına katkıda bulunur.

 

-Vücudun toksinlerden arınmasına yardımcı olur

 

- Refleksolojinin dikkat eksikliğine iyi geldiğini algılama, hafıza ve öğrenmeyi kolaylaştırdığını biliyor musunuz?

 

- Ağrı kesici etkisi vardır özellikle eklem ağrıları ve stres kökenli başağrılarında çok çabuk etki gösterir.

 

- Hücrelerin iyi şekilde beslenmesini sağladığından yaşlılık belirtilerini geciktirir.

 

- Bağışıklık sistemini güçlendirdiği için hastalıklara daha dirençli olunmasına yardımcı olunur.

 

- Stresi azaltmada başarılı etkiye sahip oldoğundan anksiyete ve panik atak bozukluğunda etkildir.

 

- Vücut organlarının iyi çalışmasını sağlar.

 

- Ameliyat sonrası vücudun toparlamasına yardımcı olur.

 

- Kaslar ve tendonlardaki spazmı azaltır.

 

- Sinir sistemi üzerinde rahatlatıcı bir etkiye sahiptir busebeble depresyon düzeyini düşürür.

 

- Hastalık sonrası vücutta toplanan ödemin atılmasına yardımcı olur.

 

- Hareketsiz yaşam tarzı olan kişilerde olumlu etkiye sahiptir.

 

- Yağ ve ter bezlerini aktifleştirerek cildin nemlenmesini sağlar.

 Fiyatlandırması:

30 dakika Refleksoloji Seansı 500TL

60 dakika Refleksoloji Seansı 700TL


 
 
Talep Formu
İsim
Sipariş Miktarı
E-Mail
Telefon
İl
Adres
Kargo Tercihi
Mesaj